4K Oyunlarda Yeni Görünüm

  • 03 Aralık 2015
  • 945 kez görüntülendi.
4K Oyunlarda Yeni Görünüm

Oyun severlerin oyun sevdası her geçen gün biraz daha artmışken bununla birlikte oyunlar açısından yapılan yenilikler ve bununla birlikte değişimler her geçen gün biraz daha dikkat çekmeye devam ediyor. Bununla birlikte oyun içerisinde de görüntü kalitesinin iyileştirilmesi için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. 4K oyun görsel kalitesi on zamanların en çok merak edilen ve görenlerin vazgeçemediği yenilikler arasında yer almaktadır.

4K ekran çözünürlüğü  önce yeni televizyonlarda kendisini gösterdi ardından telefonlara sıçradı ve son olarak oyunlarda kullanılmaya başlandı. Özellikle son bir yıl içerisinde büyük gelişme gösteren ve ilgi gören çözünürlük oyunlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. 4K çözünürlük sistemi ile birlikte bilgisayar ekranlarında ekran yumuşatma özelliğinin kullanılmasına gerek kalmadan kaliteli görüntüsü ile dikkat çekmektedir.

Daha kaliteli bir ekran ile daha kaliteli bir oyun ortamı sağlayabilmek için 4K çözünürlüğü bulunan oyunları tercih edebilirsiniz. Ancak bununla birlikte daha güçlü ve yüksek performansa sahip ekran kartının kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde bilgisayarınız kaldırmadığı için istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Çözünürlük çok yüksek olduğu için oyunlarda ortaya çıkan tırtıklı kenar özelliği ortadan kalkmakla birlikte yüksek çözünürlük ile birlikte oyunların içindeymiş gibi bir izlenim elde edebilir ve büyük bir heyecanla oyunları oynayabilirsiniz. Ancak her oyun için 4K çözünürlük getirilmediği için oyun tercihi sırasında yüksek çözünürlük istiyorsanız bu özellikleri barındıran sürümlerin tercih edilmesi konusunda hassas davranılması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google