Acımasız İşkence Türleri

  • 23 Kasım 2015
  • 1.613 kez görüntülendi.
Acımasız İşkence Türleri

İşkence; eski zamanlardan başlayıp hala günümüze kadar devam eder. Eski dönemde insanlara uygulanan işkence yöntemleri insanları cezalandırmak, yargılamak, baskılamak, gözlerini korkutmak için kullanılmaktaydı. Günümüzde ise insanlara acı çektirmek gibi değişik fantezileri olan insanlar illegal yollarla uygulamaktadır. Eskiden uygulanan işkence yöntemleri o kadar acımazsızdı ki şuanda insan midesi kaldıramayacak türdendi. Bu işkenceler şu şekildeydi;

Kafa Ezici; kafanın üst bölümüne yerleştirildikten sonra çene alt kısmı koyulur üst taraftaki vida sıkıştırılmaya başlar. İlk başta çene ve dişler parçalanır. Daha sonra gözler yuvalarından çıkmaya başlar. Son olarak kafasını kırılır ve içinde bulunanlar kırıklar arasından dışarı dökülür.

Kedi Patisi; İşkence yapan kişinin elinde bulunan bu alet işkence yapılacak kişinin vücudunda herhangi bir yerinin etinin kemikten ayırır.is-728x728

Diz Bölücü; Zamanında çok kullanılan bu yöntem dikenli iki odun parçasından oluşur. Dizin ön ve arka kısmına yerleştirerek insan ayaklarını ayırarak kullanılmaz hale getiriyor. Diz hariç vücudun diğer bölgelerinde de kullanılabiliyordu.

Judas Sandalyesi; Orta çağdan günümüze kadar değişmeden gelmiştir. Yukarıda asılı olan kurban yavaşça halatlar aracılığıyla bırakılarak sandalyenin sivri ucuna oturtturulur. Kurbanın cinsiyetine göre de uygulama yapılmaktaydı.

İspanyol Eşiği; Tepesi sivriltilmiş tahta bir bloktan oluşuyordu. Kurban çıplak halde eşeğe biner gibi oturuyordu. Ayaklarına ağırlık bağlanarak baskı uygulanıyordu. Bu ağırlıklar kurbana uygulanmak istenen cezaya göre artıp azalmaktaydı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google