Akıllı Cihazların Şarj Problemine Pratik Çözüm

  • 07 Kasım 2015
  • 1.337 kez görüntülendi.
Akıllı Cihazların Şarj Problemine Pratik Çözüm

Sürekli elimizin altında olan ve artık neredeyse vücudumuzun bir uzvu diye tabir edilen cep telefonlarımızın her sene bütün işlevleri gelişiyor fakat en büyük sıkıntısı şarj problemi olarak kalıyor. Arkadaşlarınızla dışarıdayken, gece eve geç dönerken ve nedense hep en fazla ihtiyacınız olduğu anda bir bakarsınız ki şarjı bitmiş. Yanınızda şarj aleti taşımak mantıklı bir çözüm gibi gelebilir en başta ama bir süre sonra şarj aleti için priz bulma sıkıntısı bir baş belası haline dönüşecektir.

Böylesi durumlar için en büyük yardımcımız, yeni yeni hayatımıza okemerturan ‘Power Bank’lar. Telefonunuzun şarjı bitecekken priz görevi gören ve telefonunuzu yanınızda şarj eden Power Bank bizim için büyük bir kolaylık. Ancak şarjımız için büyük bir desteği olan Power Bank’lar çoğu zaman ebatı açısından taşımada zorluk yaratabiliyor. Bunu düşünen tasarımcılar kullanıcılar için pratik bir çözüm getirmiş. Gündelik yaşamda kullandığımız kemerleri birer Power Bank’a dönüştürmüş. İon Belt adı ile üretilen kemerle kullanıcılar ister telefonlarını isterse diğer akıllı cihazlarını şarj edebileceklerler.

3000 mAh gücünde olan kemer , üzerinde ne kadar şarjın kaldığını gösteren led panellerle telefonunuzu ne kadar şarj edebileceğinizi görebileceksiniz. Panel üzerinde göreceğiniz tam dolu ibaresi ile Iphone 6s’i ortalama bir buçuk, iki kere şarj edebilmekte. Umut vaad eden bu uygulama ülkemizde kullanıma başlamasıyla birlikte bize büyük bir rahatlık sunacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google