Bilgisayar Teknolojisinde Yeni Dönem

  • 28 Kasım 2015
  • 1.387 kez görüntülendi.
Bilgisayar Teknolojisinde Yeni Dönem

Bilgisayar Teknolojisinde Yeni Dönem / Ekran Kartı ile Anakart Birleşiyor!

Dünyanın mobil platform döneminde oluşundan dolayı bu dönemde her geçen gün daha da popüler olmasından dolayı eski günlerini mum ile aramaya başlayan bilgisayar üreticileri, kullanıcıların ilgisini daha çok çekmek için farklı yollar denemeye başladılar.

Son yıllarda yapılan araştırmalarda, bilgisayar platformuna olan ilginin mobile oranla ciddi bir düşüş yaşadığı bilinen bir gerçek. İletişimin hemen her alanında bilgisayara göre kullanımı çok daha pratik olan akıllı telefonlar, kullanıcıların ilgisini üzerine daha çok çekiyor. İşte bu durum bazı üretici şirketlerin farklı yollar aramasını sağlamış olacak ki, yıllardır ayrı ayrı gördüğümüz donanım araçlarını bir araya getirerek kullanıcıların ilgisinin yeniden bilgisayar üzerine çekilmesi hedefleniyor. MSI, Asus Anakart ve ekranları bir araya getirilerek tek parti çalışması halinde satışa sunuluyor.

Aslında Asus 2015 yılı içerisinde bu sistemi işlemeye başlamış bulunmaktaydı. Hatta şirketin yalnızca Çin’de bu çözümden 2 milyon sattığı, yıl sonuna kadar küresel olarak 10 milyona yakın satış hedeflediği belirtiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google