Brad Pitt Kimdir?

  • 22 Aralık 2015
  • 2.522 kez görüntülendi.
Brad Pitt Kimdir?

ABD’nin Oklahoma eyaletinde 1963 yılında doğan Brad Pitt, ABD’nin ve tüm dünyanın en ünlü aktörlerinden biridir. Muhafazakar bir ailede yetişen Brad Pitt, liseyi Kickapoo High School’da okumuş ve burada golf, tenis ve yüzme takımlarına katılarak kendini geliştirmiştir. 1982 yılına gelindiğinde Missouri Üniversitesinde gazetecilik bölümünde okumaya başlamıştır. Bu üniversiteden mezun olmasına çok kısa bir süre kala okulu bırakmış ve çok istediği oyunculuk hayatında yer almak için Los Angeles’a taşınmıştır. Burada çeşitli yerlerde çalışarak oyunculuk dersleri almıştır. En büyük hayali bir gün ünlü bir film yıldızı olmak olan Brad Pitt, amacına ulaşana kadar garsonluktan şoförlüğe hatta tavuk kıyafeti giyip broşür dağıtmaya kadar pek çok işi yapmıştır.

Film dünyasındaki ilk rolünü Dallas dizisi ile yapan Brad Pitt, burada hormonlarını kontrol edemeyen bir delikanlıyı oynamış, daha sonra pek çok dizide ufak tefek rollerde yer almıştır. İlk ciddi oyunculuk deneyimini ise Thelma ve Louise’de yaşamıştır. Bu filmde sadece 15 dakika rol almış olmasına rağmen People Magazin Dergisi tarafından “en seksi erkek” seçilmiştir. Bu filmin ardından Too Young To Die isimli filmde oynayan Pitt, rol arkadaşı olan Juliette Lewis ile beraber olmuş ve bu beraberlik 3 yıl kadar sürmüştür. Çift, son olarak California filminde oynadıktan sonra ayrılmıştır.

– Dövüş Kulübü (Fight Club) filminde Brad Pitt.
Brad Pitt Kimdir?

Brad Pitt, 2000’li yıllara gelindiğinde Angelina Jolie ile tanışmış ve birlikte olmaya başlamıştır. Bir süre sonra evlenen çiftin evlatlıkları da dahil pek çok çocuğu olmuştur. Brad Pitt ve Angelina Jolie çifti, kimsesiz ve hasta olan çocuklar için yapmış oldukları pek çok faaliyetle gündeme gelmiş ve bu yolda yapmış oldukları projeleri ile halen çalışmalarını sürdürmektedir.

Ünlü aktör Brad Pitt, oyunculuk kariyeri boyunca pek çok filmde oynamış, çok sayıda başarılı projeye imza atmış ve tüm dünyada adından söz ettirmeyi başarmıştır. Çok sayıda ödül almasıyla bu başarıları taçlandırmıştır.

Brad Pitt, zirve noktasına 1999 yılında vizyona giren Dövüş Kulübü (Fight Club) filmiyle ulaşsa da birçok başarılı projede yer almıştır. Morgan Freeman ile beraber oynadığı Yedi (Se7en), usta yönetmen Quentin Tarantino’nun 2009 yılında vizyona giren ve büyük ses getiren filmi Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds), Truva, Benjamin Button’in Tuhaf Hikayesi, Kapışma (Snatch) gibi çok sayıda ödüllü ve yüksek gişeli filmlerle adından söz ettirmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google