Büyük Ada Çıkarması

  • 03 Aralık 2015
  • 1.444 kez görüntülendi.
Büyük Ada Çıkarması

İstanbul’un en sakin ve en dinlendirici bölgelerinden birisi olarak bilinen Büyük Ada yaz kış pek çok ziyaretçinin tercihi olarak bilinmektedir. Bir ada tatili yapmak isteyen herkes için kaliteli tatil imkanları sunmakla birlikte şehre çok yakın olduğu için İstanbul’un trafiğinden ve stresinden uzaklaşmak için günübirlik dahi tercih edilebilmektedir. Bununla birlikte Büyük Ada pek çok ilden misafirleri kabul etmektedir. Tarihi, gezilecek bölgeleri, doğası ve kültürü ile tatil beldesi havası veren bölgede eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Tarih açısından pek çok özellik sunmaktadır. Bunlar arasında genel olarak Rumların yaşam sürdüğü bir bölge olarak bilinmektedir. Prens adaları olarak da isimlendirilebilir. İstanbul’a bağlı adalar içerisinde en büyüğü olduğu için diğer adalara göre daha renkli ve hareketlidir.

Bölgede en önemli tarihi yapı Aya Yorgi Kilisesi olarak bilinmektedir. Her yıl pek çok yerli yabancı turistin ziyaretine uğrayan Büyük Ada oteller ve pansiyonlar açısından da oldukça zengindir. Genellikle butik otellerin varlığı bölgede sakin ve şirin mekanların oluşmasına sebep olmuştur. Aile işletmecilikleri de bölgede oldukça yaygındır. Bölgede ada havası ulaşımın hala faytonlar ile sağlanması ile daha fazla hissedilmektedir. Kafe ve restoranlarda bölgede çok fazla olduğu için özellikle sabah kahvaltıları için lezzetli menüler hazırlanmakta ve özellikle yaz aylarında çeşit çeşit menüler ile iştah açmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google