Dünyanın En İlginç Ölümleri

  • 03 Ekim 2016
  • 960 kez görüntülendi.
Dünyanın En İlginç Ölümleri

Dünyada yaşanmış en ilginç, en korku dolu ölümleri mercek altına aldık. Ortaya çıkan sonuçlar gerçekten dehşet verici.

John Bowen 1979 yılında Amerikan futbolu devre arası şovunda uçan çim biçme makinesinin çarpması sonucu öldü.

John Bowen 1979 yılında Amerikan futbolu devre arası şovunda uçan çim biçme makinesinin çarpması sonucu öldü.

1982 yılında, 27 yaşındaki David Grundman, ateş ettiği devasa kaktüsten kopan parçanın altında kalarak ölmüştü

1982 yılında, 27 yaşındaki David Grundman, ateş ettiği devasa kaktüsten kopan parçanın altında kalarak ölmüştü

Ukrayna’nın güneydoğusunda bulunan Zaporizhia kentinde bir kadın, cumartesi günü rayların üstünde cinsel ilişki yaşadığı sırada gerçekleşen tren kazası sonucu hayatını kaybetti.

Ukrayna’nın güneydoğusunda bulunan Zaporizhia kentinde bir kadın, cumartesi günü rayların üstünde cinsel ilişki yaşadığı sırada gerçekleşen tren kazası sonucu hayatını kaybetti.

Avusturyalı Hans Steininger dünyanın en uzun sakallarına sahip insanı olarak meşhur olmuştu. Fakat onu meşhur yapan bu sakalları aynı zamanda ölümünede sebep oldu. 1567 de bir gün Hans'ın kasabasında büyük bir yangın çıktı. Hans sakalını toplamayı unuttuğu için sakallarının alev almasıyla dengesini kaybetti.Önce düşüp burnunu kırdı sonrada yaşamını kaybetti.

Avusturyalı Hans Steininger dünyanın en uzun sakallarına sahip insanı olarak meşhur olmuştu. Fakat onu meşhur yapan bu sakalları aynı zamanda ölümünede sebep oldu. 1567 de bir gün Hans’ın kasabasında büyük bir yangın çıktı. Hans sakalını toplamayı unuttuğu için sakallarının alev almasıyla dengesini kaybetti.Önce düşüp burnunu kırdı sonrada yaşamını kaybetti.

Christine Chubbuck canlı yayında intihar eden ilk haber sunucusu. 15 Temmuz 1974'te, canlı yayın başladıktan sekiz dakika sonra genç sunucu "Kanal 40'ın en güncel haberleri ekrana getirme politikası olarak bir tane daha izleyeceksiniz: Bir intihar girişimi" dedi ve belindeki silahı kafasına dayayarak tetiği çekti.

Christine Chubbuck canlı yayında intihar eden ilk haber sunucusu. 15 Temmuz 1974’te, canlı yayın başladıktan sekiz dakika sonra genç sunucu “Kanal 40’ın en güncel haberleri ekrana getirme politikası olarak bir tane daha izleyeceksiniz: Bir intihar girişimi” dedi ve belindeki silahı kafasına dayayarak tetiği çekti.

Amerikalı komedyen Dick Shawn kahkaha dolu şovu sırasında meslektaşlarını eleştiriyordu. "İşim için hiçbir zaman yerlere kapanmam" derken sahnenin zeminine düşen Shawn'ı hayranları çılgınca alkışladı. Shawn 10 dakika boyunca aralıksız süren alkışlardan sonra kalkmayınca yanına gelen güvenlik görevlileri öldüğünü fark etti.

Amerikalı komedyen Dick Shawn kahkaha dolu şovu sırasında meslektaşlarını eleştiriyordu. “İşim için hiçbir zaman yerlere kapanmam” derken sahnenin zeminine düşen Shawn’ı hayranları çılgınca alkışladı. Shawn 10 dakika boyunca aralıksız süren alkışlardan sonra kalkmayınca yanına gelen güvenlik görevlileri öldüğünü fark etti.

Bobby Leach Niagara Şelaleri'nden bir fıçı içinde atlayan dünyadaki ikinci kişi. Bu atlayıştan başka ölüme meydan okuyan başka girişimleri de bulunuyor. Bu kadar cesur birisinin ölümü ise oldukça ironik. Leach, bir gün bir Yeni Zellanda sokağında yürürken bir portakal kabuğuna basınca kayarak düştü ve bacağını kırdı. Öylesine kötü bir kırıktı ki bacağın kesilmesi gerekiyordu. Cesur adam bir süre sonra kırıkta oluşan hastalıklar yüzünden öldü.

Bobby Leach Niagara Şelaleri’nden bir fıçı içinde atlayan dünyadaki ikinci kişi. Bu atlayıştan başka ölüme meydan okuyan başka girişimleri de bulunuyor. Bu kadar cesur birisinin ölümü ise oldukça ironik. Leach, bir gün bir Yeni Zellanda sokağında yürürken bir portakal kabuğuna basınca kayarak düştü ve bacağını kırdı. Öylesine kötü bir kırıktı ki bacağın kesilmesi gerekiyordu. Cesur adam bir süre sonra kırıkta oluşan hastalıklar yüzünden öldü.

İsveç Kralı Adolf Frederick tatlıya düşkünlüğüyle tanınıyordu. "Ölümüm savaş arenasında değil yemek masasında olsun" sözüyle ünlü olan İsveç kralının istediği oldu. Hazımsızlık sorunu olan kral 1771'de 61 yaşındayken havyar, havuç çorbası, ringa balığı, karidesli börek, 10 kadeh şampanya ve 14 porsiyon tatlıyı bitirdikten beş dakika sonra dünyaya veda etti.

İsveç Kralı Adolf Frederick tatlıya düşkünlüğüyle tanınıyordu. “Ölümüm savaş arenasında değil yemek masasında olsun” sözüyle ünlü olan İsveç kralının istediği oldu. Hazımsızlık sorunu olan kral 1771’de 61 yaşındayken havyar, havuç çorbası, ringa balığı, karidesli börek, 10 kadeh şampanya ve 14 porsiyon tatlıyı bitirdikten beş dakika sonra dünyaya veda etti.

Tasavvuf ehli Rus Grigori Rasputin ilk olarak on kişiyi zehirleyebilecek güçteki siyanürden kurtuldu. Onun halen yaşadığını gören katilleri onu dört kere vurdu. Bu kurşunlamadan da canlı çıkan Rasputin'i katilleri elini kolunu bağlayarak denize attı ve ondan kurtuldular.

Tasavvuf ehli Rus Grigori Rasputin ilk olarak on kişiyi zehirleyebilecek güçteki siyanürden kurtuldu. Onun halen yaşadığını gören katilleri onu dört kere vurdu. Bu kurşunlamadan da canlı çıkan Rasputin’i katilleri elini kolunu bağlayarak denize attı ve ondan kurtuldular.

Çinli şair Li Po'nun Çin literatür tarihinde iki büyük şiiri vardır. Fakat Li Po hep sarhoş olarak dolaşırdı. Bir akşam Yangtze nehrinde botu ile giderken suya yansıyan Ay'la kucaklaşmak istedi. (701-706)

Çinli şair Li Po’nun Çin literatür tarihinde iki büyük şiiri vardır. Fakat Li Po hep sarhoş olarak dolaşırdı. Bir akşam Yangtze nehrinde botu ile giderken suya yansıyan Ay’la kucaklaşmak istedi. (701-706)

Avustralyalı vahşi doğa uzmanı Steve Irwin "Timsah Avcısı" olarak anılıyordu. Irwin, Great Barrier Reef'de belgesel film çalışması sırasında dikenli bir vatozun göğsüne iğnesini fırlatması sonucunda öldü.

Avustralyalı vahşi doğa uzmanı Steve Irwin “Timsah Avcısı” olarak anılıyordu. Irwin, Great Barrier Reef’de belgesel film çalışması sırasında dikenli bir vatozun göğsüne iğnesini fırlatması sonucunda öldü.

Amerikan senarist Tennessee Williams 1983 senesinde bir otel odasında alkol alırken şişenin kapağını yutarak öldü.

Amerikan senarist Tennessee Williams 1983 senesinde bir otel odasında alkol alırken şişenin kapağını yutarak öldü.

Amerikan Cleveland Indians'ın efsanevi oyuncusu Ray Chapman oyun sırasında başına gelen ve kafatasını parçalayan beyzbol topuyla yaşamını yitirdi.

Amerikan Cleveland Indians’ın efsanevi oyuncusu Ray Chapman oyun sırasında başına gelen ve kafatasını parçalayan beyzbol topuyla yaşamını yitirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google