Eğlencenin Kalbi Disneyland Paris

  • 17 Kasım 2015
  • 1.181 kez görüntülendi.
Eğlencenin Kalbi Disneyland Paris

Fransa’nın Paris kentinde yer alan, 1991 yılında açılmış olan Disneyland Paris (Euro Disney) dünyanın en büyük ve en gözde eğlence merkezlerinden biridir. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen eğlence merkezi seçilen Disneyland Paris içinde 7 ayrı otel bulunmaktadır. Disneyland Paris özellikle ailelerin çocuklarıyla oldukça kaliteli vakit geçirebileceği büyük küçük herkesi büyüleyen bir mekandır.

Disneyland Paris; Disneyland Park ve Walt Disney Studios adında iki ana bölümden oluşmaktadır. Birinci kısım olan Disneyland Park daha çok küçük yaş gruplarına hitap etmekte ve kendi içinde de beş farklı bölümden oluşmaktadır. Bunlar sırasıyla; “Main Street”, “Frontierland”, “Adventureland”, “Fantasyland” ve “Discoveryland”dır. Burada çizgi film karakterlerinin canlanmış haliyle çocuklarınız çok eğlenecek, özellikle Mickey’le vakit geçirmekten çok zevk alacaklardır. Ana cadde üzerinde yer alan “Uyuyan Güzel’in Kalesi”nin önünde ise Disney karakterlerinin buluştuğu bir Disney treni bulunmaktadır. Bu kalenin en büyük özelliği ise geceleriEuroDisney-Paris gerçekleşen “Mum Katlaması” (Candlelabration) adının verildiği gösterinin sunulmasıdır. Ayrıca bu parkın içinde “Çılgın Şapkacı’nın Çay Fincanları” ve Dumbo’nun Atlı Karıncası” gibi çocukların unutamayacağı birçok eğlenceli atraksiyon yer almaktadır.  Walt Disney Studios ise daha büyük yaş gruplarına hitap edebilen kısımdır. Burası da “Tower of Terror”, “Rock’n Roller Coaster”, “Studio Tram Tour” gibi eğlenceli ve atraksiyonlu deneyimlerde bulunulabilecek devasa bir yerdir.

Yeme içme konusuna geldiğimizde Disneyland’da yemek yemek ve bir şeyler için birçok mekan bulunmaktadır. Restaurantların her birine bir Disney karakterinin ismi verlmiştir ve en popüler olanı ise “Mickey Restaurant”tır. Bu restaurantlarda yemek yerken birçok Disney karakteri masanıza gelebilir ve sizinle eğlenceli fotoğraflar çekinebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google