En İyi Antivirüs Programları

  • 14 Aralık 2015
  • 2.481 kez görüntülendi.
En İyi Antivirüs Programları

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Antivirüs programları, bilgisayarınızın işletim sisteminin ve veri tabanının zararlı yazılımlar, virüsler ve diğer dış etkenlerden korunmasını sağlayan yazılımlardır. Bu programlar, yazılım şirketleri tarafından sık bir şekilde güncellenmektedir. Bu güncelleme işlemi ise, yazılımcı şirket tarafından virüs imzaları ile yapılmaktadır. Bu sayede programların etkili bir şekilde çalışması ve bilgisayarınız tehdit eden her türlü unsurun ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Piyasada çok sayıda antivirüs programı bulunmaktadır. Bunların hangisinin iyi olduğununa karar vermek ise oldukça zordur. Bir antivirüs programını almaya karar verirken öncelikle tehditleri tespit etme ve engelleme konusunda başarılı olmasına dikkat etmek gerekir. Bundan sonraki aşamada, antivirüs programının bilgisayarınızı yavaşlattığı kandırmacasına aldanmamaktır. Çünkü sistem kaynaklarını en üst düzeyde kullanan bir antivirüs programı, bilgisayarınızı yavaşlatmayacaktır.

Bu bilgiler ışığında, son zamanların en iyi antivirüs programlarını ve özelliklerini, aşağıdaki şekilde sıralamak mümkündür:

McAfee Antivirüs Plus

En İyi Antivirüs Programları

1987 yılında çıkartılmış olan bu programın en büyük olumlu özelliği, Intel gibi bilişim sektörünün önde gelen bir firması tarafından çıkarılmış olması ve güven vermesidir. Ayrıca pek çok virüs için, en iyi performansı göstermektedir. Bu programın olumsuz yanı ise, diğer antivirüs programlarına oranla, sistemi fazla yoruyor olmasıdır.

Avast Antivirüs

En İyi Antivirüs Programları

1988 yılında piyasaya sürülmüş olan bu program, hızlı tarama özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Bu programda geniş tarama yapma ve çok sayıda virüse karşı etkili olma özelliği göstermektedir. Bu programın olumsuz yanı ise, otomatik usb tarama özelliğinin bulunmaması ve yüksek bellek kullanımı gerçekleştirerek, bilgisayarın hızını önemli ölçüde yavaşlatmasıdır.

Panda Antivirüs Pro

En İyi Antivirüs Programları

1990 yılında piyasaya sürülmüş olan bu programın olumlu özellikleri; USB belleklerden gelen saldırıları kalıcı olarak engelleyen USB Vaccination özelliği, opsiyonel güvenlik duvarının olması ve güveli browser özelliği ve eksik olan Windows paketlerinin otomatik olarak denetlenmesi özelliğidir. Bu programın olumsuz yanları ise; saldırı engelleme testlerinden ortalama bir sonuç alması ve İnternet korumasında, birçok tehlikeyi engellemekte güçlük yaşamasıdır.

G Data Antivirüs

En İyi Antivirüs Programları

1985 yılında çıkarılmış olan bu programın bellek kullanımı, oldukça düşüktür. Bu özelliği sayesinde bilgisayarı yavaşlatmaz. Ayrıca virüslere karşı oldukça hızlı tepki verir ve karantinaya alma sistemi uygular. Bu programın olumsuz özelliği de otomatik antivirüs sisteminin bulunmamasıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google