Evde Kas Geliştirme Yolları

  • 13 Temmuz 2015
  • 3.030 kez görüntülendi.
Evde Kas Geliştirme Yolları

EVDE KAS GELİŞTİRME YOLLARI NELERDİR?

Vücut geliştirme yöntemleri yalnızca spor salonlarına ait olan bir işlem değildir elbette. Spor salonlarına gitmek istemeyen, bunun için vakti olmayan ya da kendi evinde vücudunu geliştirmek isteyen kişiler için bu yazımız dahilinde ufak öneriler sunmaya çalışacağız.

Öncelikle evde kas geliştirme yollarına değinmeden önce bu hareketler için bir ‘dumbell’ aletine ihtiyacınız olacaktır. Özellikle ayarlanabilir niteliklere sahip olan bu aletleri kolayca bulabilirsiniz. Ayarlanabilir olması sizler için en ideali olacaktır. Böylece kendinizi aşamalar halinde geliştirebilir ve bu doğrultuda da dumbell ağırlığınızı artırabilirsiniz. Dumbell aletleri özellikle vücudunuzun kol ve göğüs bölgeleri için en ideal spor aletidir. Bu yüzden vücut geliştirirken kesinlikle bir dumbell aleti almanız gerekir.

Spor yapabilmek için de ev içerisinde yardım alabileceğiniz diğer malzeme ise, sağlam bir sırt çantasıdır. Ne işime yarayacak derseniz eğer şöyle açıklayabiliriz. Öncelikle bu çanta Step-Up ve şınav hareketleri için gerekli olacaktır. Ayrıca evde kas geliştirme yollarında ihtiyacınız olan bu sırt çanttası, bacak kaslarınız için de yüksek olan ağırlıklar yerine geçerek kurtarıcınız olacaktır. Bacak kaslarınızı çalıştıracaksanız eğer, sırt çantanızın içerisinde pet şişeler koyarak ağırlık yapabilirsiniz. Böylece hem ev içerisinde elde ettiğiniz kullanışlı bir spor aleti yapmış olursunuz hem de vücut geliştirmenizi ilerletebilirsiniz.

Ev içerisinde spor yapabilmek sanıldığı kadar zor değil. Özellikle vücut geliştirme hareketlerini çalışmak sandığınızdan daha kolaydır. Evde kas geliştirme yollarına kıyasla spor salonları daha etkili olabilir. Ancak aynı hareketlerin pek çoğunu eviniz içerisinde yapabilir ve spor salonuna masraf yapmamış olursunuz. Evinizde spor yapabilmeniz için satın almanız gereken ufak spor aletleri vardır. Tabii ki bu aletleri çok uygun fiyatlar ödeyerek elde edebilirsiniz.

AŞAĞIDAKİ GÖRSELLERE DE GÖZ ATABİLİRSİNİZ:

Evde Kas Geliştirme Yolları

Evde Kas Geliştirme Yolları

Evde Kas Geliştirme Yolları

Evde Kas Geliştirme Yolları

Evde Kas Geliştirme Yolları

Evde Kas Geliştirme Yolları

Evde Kas Geliştirme Yolları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ