Evde Kol Kası Geliştirme Yolları

  • 02 Temmuz 2015
  • 2.210 kez görüntülendi.
Evde Kol Kası Geliştirme Yolları

Spor salonuna gidecek vakit bulamıyorsanız evde de kas yapmak mümkün!

Ön kol ve arka kol kaslarını geliştirebilmek için öncelikle 1 çift dambıl gerekir.

Dambılları aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, avuç içleri yukarıya bakacak şekilde tutun. Direkler kapalı konumdayken, dambılları yavaşça ve dik bir konumda kaldırıp indirin. Bu aşamada nefes alışverişi çok önemlidir. Dambılları kaldırırken nefes vermek, indirirken ise nefes almak temel kuraldır. Hem vücut sağlığı için hem de hareketleri daha kolay yapabilmek için nefes alışına ve verişine önem vermek gerekir.

Evde Kol Kası Geliştirme Yolları

Toplamda 12 kez ve 3 set şekilde çalışmak yeterli olacaktır. İlk sette 12 tane yaptıktan sonra 40-50 saniye dinlenin. Daha sonra ikinci sette bunu tekrarlayın ve dinlendikten sonra üçüncü seti yaparak bitirin. 1 gün içinde 3 set, ön kol kaslarınınz ve pazularınız (biceps) için son derece yeterli olacaktır.

İkinci Hareket

Arka Kol (triceps) Geliştirme Çalışması

Triceps yani arka kol geliştirme çalışmasında dambılları bırakarak bir adet sandalye, sehpa veya koltuk’a ihtiyacınız olacak. Hiçbir malzemeye gerek olmadığı için evde, işte hatta okulda bile bu hareketi yapmak mümkündür ve çok pratiktir. Resimde görüldüğü gibi bu hareketi yapabilmek için en temel faktör, aşağıya inerken dirseklerin vücudun iç kısmına doğru düz bir doğrultuda olmasıdır. İlk harekette denildiği gibi nefes alışverişi çok önemlidir. Kalkarken nefes verip, inerken nefes almak gerekir.

Evde Kol Kası Geliştirme Yolları

Hareketi yaparken dik bir konumda olmak ve ayaklardan güç almamak arka kolun gelişimi için büyük önem taşır. Tüm gücün kollara verilmesi durumunda, maksimum fayda sağlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ