Evde Spor Yapmanın Kolay Yolları

  • 18 Kasım 2015
  • 4.036 kez görüntülendi.
Evde Spor Yapmanın Kolay Yolları

Fitness, kısaca değişik hareketlerin yapılmasıyla zayıflamanın ve forma girmenin hedeflendiği bir spor dalıdır. Yürüyüş ve koşu dışında fitness’ın kendine has hareketleri vardır.

Evde Spor Yapmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

Spor Salonuna Gitmek Şart mı?

Özellikle bayanlar farklı birtakım sebeplerden dolayı evin dışına çıkmak yerine evde spor yapmayı tercih etmektedirler. Bu sebeple onlara evde uygulayabilecekleri birkaç egzersiz sunulmuştur.

Evde spor için öncelikle şu söyleyebiliriz ki kadınlar vücutlarını fit bir biçime sokabilmek için kendi vücut ağırlıklarını kullanabilirler. Yani spor salonlarına yüksek miktarlarda para dökmek zorunda değillerdir.

Amaç, kas geliştirmek ve kas kütlesini büyütmek değilse, spor salonları şart değildir. Üstelik evde fitness ile hem maddi tasarruf yapılır hem de vakit kaybı en aza iner. İstediğiniz işi yaparken aynı zamanda sporunuzu da yapabilirsiniz.

Peki, Evde Fitness Nasıl Yapılır?

Evde spor için hiçbir özel alete ihtiyacınız yok. Günlük olarak yaptığınız işlerle de meşgul olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Hızlanın, her gün düzenli olarak yürüyüş yapın. Hızlı ve tempolu olarak yürüyüş yapmanızda fayda var. Alışverişe veya arkadaşlarınıza giderken arabayı değil yürümeyi tercih edin. Hiçbir koşulda tembellik yapmayın, asansörlerin yerini merdivenlere bırakın, ev işlerinizi evde fitness’a dönüştürebilirsiniz. Veya daha etkili olan aşağıdaki yolları deneyin!

Yürüyüş dışında, evde spor yapmanın farklı yolları vardır. İşte kadın veya erkek farkı olmadan, yapılabilecek 12 etkili hareket:

Evde Spor Yapmanın Kolay Yolları


Pilates
Evde Spor Yapmanın Kolay Yolları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google