İmaj Nedir? Nasıl İmaj Sahibi Olunur?

  • 06 Kasım 2015
  • 1.613 kez görüntülendi.
İmaj Nedir? Nasıl İmaj Sahibi Olunur?

İmaj, bir kişinin ya da kurumun diğer kişiye veya kurumların kafalarında bırakmış olduğu anlayış ve izlenimlerdir. Ve her zaman için ilk imaj oldukça önemlidir.

Kişisel İmajı Neler Kapsar?

Kişisel imaj, giyiminizden, davranışlarınıza, konuşma becerinizden, görgü ve nezaket kurallarınıza kadar uyguladığınız hal ve hareketlerinizin toplum tarafından algılanma biçiminizdir. Kişisel imajınız ne yaptığınızı, kim olduğunuzu, işinizde ne serece başarılı olduğunuzu anlatmaya yarar.

Nasıl İmaj Sahibi Olunur?

Sanırım en zor sorulardan bir tanesidir nasıl imaj sahibi olunur? kısmı herkese göre değişse de belli kuralları mutlaka vardır. Şimdi onlardan bahsedelim. İyi bir imaj oluşturmanın yolu ilk olarak kendine güvenmekten geçiyor.

Kişisel bakımımıza önem vermek, görgü kurallarını iyi bilmek de imajda etkili olan kurallar arasında. Adabımuaşeret kurallarına kesinlikle uyun. Her an zarif ve de kibar olun. Örneğin teşekkür etmeyi, ortamdan ayrılırken müsaade istemeyi, kalabalık bir davette cep telefonunuzu sessize almayı unutmamalısınız. Özgüveniniz kendinizi en iyi ifade ediş biçiminizdir.

Giydiğiniz kıyafetler bile üzerinizde güzel durur. Kendine güvenen kişiler girdikleri her ortamda dikkatleri üzerine toplar. Her daim güler yüzlüdür. Vücut şeklinize göre giyim doğru giyimdir. Klasik parçalara daha çok ağırlık verin, yeni trendleri karıştırıp giyin, beğenmediğiniz yerlerinizi her zaman için kapatın, dekoltenize dikkat edin, yerine göre giyinmeye özen gösterin.

Aksesuar seçimleri sizi ilk ele veren unsurdur. Gereksiz olan aksesuarları kullanmayın, kıyafetlerinizi aksesuarla destekleyin. Sosyalleşin, arkadaşlarınızla vakit ayırın. Gündemi yakından takip edin ve mümkün olduğunca arkadaşlarınızı dinlenmesini bilin. Sıcak ve en doğal halinizle olun.

Pozitiflik bir yaşam biçiminiz halini almalıdır. Bakımlı olan dişler sizin girdiğiniz her ortamda fark etmenizi sağlar. Güzel kıyafetleriniz kadar ağız bakımınız ve pozitif gülüşünüz oldukça önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google