Karaciğer Temizleme Kürleri

  • 30 Kasım 2015
  • 1.344 kez görüntülendi.
Karaciğer Temizleme Kürleri

Karaciğerinizi temizleyerek birçok gelişmelere yol açabilirsiniz. Bu gelişmelerin en başında gençleşmek ve zayıflamak vardır.

Karaciğer temizlemenin faydaları nelerdir? Genç görünmenin en büyük unsuru iç organlarınıza iyi bakmaktadır. Yine çeşitli sivilceleriniz de karaciğeriniz gibi çeşitli organlar tarafından oluşabilmektedir. Doğru ve dengeli beslenmemek, hareketsiz, egzersizsiz bir yaşam sürmek sonucunda vücudumuzda toksit maddelerin miktarı ve serbest radikellerin oranı yükselmektedir. Bu maddeler ile savaşmakta olan çeşitli gıdaların tüketilmemesi de oldukça olumsuz etki yaratabilir. Bu yüzden mutlaka doğru ve dengeli beslenmelisiniz.

Karaciğer Temizleme İçin Marul Kürü

Hepinizin de bildiği üzere marul karaciğere son derece faydalı olan bir gıdadır. Karaciğer için marulu nasıl tüketmeliyiz? Marulun karaciğere faydasından yararlanabilmek için bir blender ile marul suyu çıkarılır. Sonra bu marul suyunu sabah ve akşamları taze olmak üzere içiyoruz. Bu şekilde en az 1 hafta içiyor ve 1 hafta içmiyoruz. Diğer haftalar da yine aynı şekilde devam edebilirsiniz.

Taze marul mevsimi süresince bu faydalı kürden faydalanabilirsiniz. Karaciğerinizin doğru bir şekilde yenilenebilmesi için başka bir yöntem ise olgunlaşan salatalığın suyunu çıkarın ve her yemekten önce bir bardak salatalık suyu için. Salatalık suyu yine sarılık sorunları yaşayan bireylere de oldukça tavsiye edilen bir içecektir. Burada püf nokta var ki o da salatalığın çekirdekli olanlarını seçmeli ve bunların sularını çıkarmalısınız.

Maydanoz karaciğere iyi gelir mi? Yine bir başka kür ise maydanoz ve limon kürüdür. İki dal maydanozun suyunu çıkarıyor ve bu suyun içerisine limon sıkıyoruz. Bu kürün suyunu süzerek kahvaltılardan yarım saat önce bir fincan olarak içiyoruz. Yine üç hafta kadar bu suyu içebilirsiniz. 3 hafta geçtikten sonra ise belli aralıklar ile tekrardan bu kürü tekrarlayabilirsiniz. Eğer maydanozu bahçeden temin edemiyorsanız mutlaka organik olmalıdır. Yine kendi bahçemize ekerek de yetiştirebilirsiniz. Bu kürlerden bir kaçını belli aralıklar dahilinde içerseniz emin olunuz ki karaciğeriniz temizlenecektir. Karaciğerinizin temizlenmesi sonucunda da bildiğiniz gibi gençleşecek ve çeşitli sivilcelerden kurtulacaksınız.

Kürleri Uygularken Yapılması Gerekenler

Çok sağlıklı ve dinç olmak istiyorsanız çeşitli kızartmalardan uzak durmalısınız. Kızartma besinler yerine haşlamalar tüketebilirsiniz. Yine ghaşlamalara ek olarak fırın yemeklerini de tüketebilirsiniz. Şeker, un, tuzve beyaz rafineden uzak durmalısınız. Bunun sebebi rafine un ve şeker alımı sonucunda vücudunuz yorulacaktır. Bu da iç organlarınızın oldukça çabuk bir şekilde yaşlanmasına sebebiyet verir. Yine bunların sonucunda böbrekleriniz, karaciğeriniz son derece etkilenebilmektedir. Eğer çok tuz tüketiyorsanız yine işiniz zor çünkü tuz kalp, böbrek, karaciğer, kemik, mide, bağırsak gibi daha birçok hayati unsurlara zarar vermektedir. Bu yüzden tuz kullanımını olabildiğince azaltmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google