Kışın En Kalıcı Kokuları

  • 26 Kasım 2015
  • 1.426 kez görüntülendi.
Kışın En Kalıcı Kokuları

Kokular, günlük hayatımızın, duygusal algılarımızın çok önemli bir parçasıdır. Çoğu zaman kokuları yaşadığımız yer ve anla bağdaştırırız. Bu da senelerce sonra bile aynı hissi yeniden yaşamamızı sağlar. Koku bazen temizlik, bazen etkileşim, bazen de eski bir yaşantı demektir. Bu nedenle parfümler hayatımızda ciddi bir öneme sahiptir.

Çoğunlukla, gideceğimiz yere ve mevsimlere göre parfüm seçeriz. Bu seçimi yaparken tenimize en çok uyan ve zevkimize hitap edenlerden faydalanırız.

Kalıcı Koku Nasıl Sağlanır?

Parfümlerin uzun süre tenimizde kalması için bazı uygulamalar yapılabilir. Bunlardan bazıları:

– Kalıcı bir parfüm için her zaman temiz bir ten üzerine parfümünüzü kullanın. Uzun süre kalıcı ve güzel bir kokunun ilk şartı temiz bir tendir. Üst üste sıkılan parfüm, bir de terle birleşirse kısa sürede çok kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

– Parfümün kalıcılığının artması için nereye sıkacağınızı bilmenizde fayda var. Vücudun bazı bölgeleri daha ince deriye sahiptir ve kokuyu daha uzun süre tutar. Bileklerinizin iç kısımları, boyun, göğüs arası, kulak arkası daha nemlidir ve parfümü kolay emer.

– Yağlı cilt tipine sahip olanlar kokuyu daha uzun süre tutarlar. Kuru bir cildiniz varsa sık sık nemlendirin.

– Atomizer şişesinden faydalanın.

– Parfüm seçerken sadece markası yüzünden almayın. Ten uyumunuzun olması gereklidir.

Gerekirse önce deneyin ve 1 gün sonra alın. Böylece daha sağlıklı bir fikir edinebilirsiniz.

Kışın En Kalıcı Kokuları

Kalıcı Parfüm Önerileri

Kalıcılık, parfümün üretim yeri ve kalitesi bakımından belirleyici bir niteliktir. Diğer bir deyişle, bir parfümün kalitesinin göstergesi genelde kalıcılık olarak bilinir. Özellikle kış aylarında bu bir kat daha önem kazanır. Çünkü soğuk hava kokunun daha net ortaya çıkmasını sağlayarak etkileyiciliğini artırır. Oysa yaz aylarında kullandığınız parfüm muhtemelen 1 saat içerinde terle karışacak ve kokusu bulanıklaşacaktır. Bu nedenle kış aylarında kalıcı parfüm seçimi oldukça önemlidir.

Kış aylarında rahatça kullanabileceğiniz kalıcı parfümlerden bazıları şunlardır:

Dolce Gabanna Intense, Fendi L’Acquarossa, Chanel No.5, Michael Kors Sexy Amber, Giorgio Armani Si, Down Town Calvin Klein, Juicy Couture Viva La Juicy Noir, Bvlgari Omnia Crystalline, Rochas, Ralph Lauren Polo Blue Bvlgarı Notte, YSL Kouros, Creed Original Santal Creed Orange Spice, Gucci Envy, Guerlain Mouchoir de Monsieur, Cacharel Pour l’Homme, Cartier Pasha, Joseph Abboud, Perry Ellis 360 White, Ralph Lauren Polo Classic, Burberry Classic, YSL Body Kouros, Jaguar Original, Yves Rocher Comme une Evidence Intense…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google