Leonardo DiCaprio Kimdir?

  • 22 Aralık 2015
  • 2.233 kez görüntülendi.
Leonardo DiCaprio Kimdir?

Dünyaca ünlü aktör Leonardo DiCaprio, Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinin Los Angeles şehrinde doğmuştur. Kökeni yarı Alman yarı İtalyan’dır. Annesi ve babası Leonardo DiCaprio henüz 1 yaşındayken ayrılmış ve o büyüyene kadar annesi tarafından büyütülmüştür. Çocukluk yıllarının bir kısmını Almanya’da büyük annesinin yanında geçirmiştir.

Leonardo DiCaprio’nun kariyerine başlaması 1989 yılına denk gelir. O yıl Parenthood dizinde oynadığı Garry Buckman rolü ile ilk kez seyirci karşısına çıkmıştır. Buradaki başarılı performansının ardından çok sayıda dizi ve filmde yer almıştır. 1993 yılında oynadığı What’s Eating Gilbert Grape isimli filmde henüz 19 yaşında iken En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarına aday gösterilmiştir. 1996 yılına gelindiğinde oynamış olduğu Romeo ve Juliet filminde ise Romeo’yu canlandırmış, Berlin film Festivali’nde bu film ile en iyi erkek oyuncularına layık görülen Silver Berlin Bear ödülünü almıştır. 1997 yılında yer almış olduğu Titanik filmi ise kariyerinde bir dönüm noktası olmuştur. Titanik tüm zamanların en çok izlenen filmi olmuş ve 11 adet Akademi Ödülü kazanmıştır. Leonardo DiCaprio, bu filmi ile Altın Küre ödülüne aday gösterilmiştir. Titanik’in ardından peşpeşe çektiği filmlerle adeta zirveye ulaşmıştır.

– Titanik filminde Leonardo DiCaprio.
Leonardo DiCaprio Kimdir?

Titanik filmi dışında Köstebek (The Departed), Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can), Kanlı Elmas (Blood Diamond), Zindan Adası (Shutter Island), Başlangıç (Inception), Para Avcısı (The Wolf of Wall Street) gibi adından söz ettiren pek çok filmde başrol oynayan Leonardo DiCaprio, son yılların en başarılı aktörleri arasında başı çekmektedir.

Leonardo DiCaprio, çevreci kimliği ile de tanınmaktadır. Elektrikli hibrid arabalar kullanmaktadır ve evinde devasa güneş panelleri yer almaktadır. Yaptığı röportajları sırasında küresel ısınmanın çok büyük bir sorun olduğundan bahsetmiştir. 2007 yılında, küresel ısınmaya karşı tüm dünyanın dikkatini çekmek için Live Earth konserlerinde sunuculuk yapmıştır. Bu çevreci tutumu ve duyarlı yaklaşımı sayesinde çeşitli ödüller almıştır.

Leonardo DiCaprio’nun oyunculuk kariyerine pembe diziler, ufak tefek reklam rolleri ve sitcomlarda yer alması ile başladığı bilinmektedir. Başarılı performansı ve yakışıklılığı sayesinde tüm dünya tarafından izlenen ve beğenilen bir oyuncu haline gelmiştir.

– Başlangıç (Inception) filminden bir kare.
Leonardo DiCaprio Kimdir?

Kariyeri boyunca 5 kez Akademi Ödülüne, 10 kez de Altın Küre’ye aday gösterilen Leonardo DiCaprio, Oscar olarak da adlandırılan Akademi Ödülüne defalarca aday gösterilmesine rağmen bu ödülü alamamıştır. Ayrıca kariyeri boyunca en çok para kazanan aktörlerden biri olmuş ve yaptığı bağışlarla da adını duyurmayı başarmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google