Noel Baba Kimdir?

  • 13 Temmuz 2015
  • 1.998 kez görüntülendi.
Noel Baba Kimdir?

Noel yani yılbaşı tüm dünya üzerinde kutlanan bir olaydır.

Noel arifesiyle Noel gününe bağlanan gecede gizli bir şekilde evlere girip tüm çocuklara hediye bırakan efsanevi ve güzel karaktere Noel Baba adı verilir. Bu karakter tüm dünya genelinde bilinen bir karakterdir. Özellikle çocuklar arasında son derece sevilen bir karakterdir. Hatta bu karakter ile ilgili pek çok yapıma da imza atılmıştır. Bu yapımlardan en çok dikkat çekeni ise tabii ki, çizgi filmlerdir. Çocukların çok sevdiği bu efsanevi karakter hakkında yapılmış olan çizgi filmleri internet üzerinden de bulabilirsiniz. Ayrıca yalnızcva çizgi film değil pek çok sinema filmi de yapıldığından dolayı ister yetişkin isterseniz de çocuk olun dilediğiniz gibi izleyebilirsiniz.

Elfleri ile bir araya gelerek tüm çocuklar için oyuncak yapan bu karakter, çizgi filmlerde de aynı şekilde yansıtılmıştır. Tüm çocuklar arasında bilinen bir karakter olduğundan dolayı, mektup yardımıyla istedikleri oyuncakları noel babadan talep ederler. Noel arifesiyle noel gününün bağlandığı gece de ren geyiklerinin peşine taktığı kızakla tüm çocuklara oyuncak dağıtmaya gider. Evlerin bacalarından giren bu karakter, çocuklara hediyelerini bu şekilde iletir. Aynı zamanda efsane olmasının yanı sıra hediyeleri bırakırken, çocukların ortaya koyduğu havuç, kurabiye ve süt gibi şeyleri de hem kendisi için hem de geyikleri için alıp gider.

Noel gecelerinin babası, günümüz çağında sevimli, kır saçlı, uzun kır sakallı, tonton ve koca göbekli biriymiş gibi resmedilmektedir. Bu şekilde çizilen noel baba karakteri, çizgi film gibi tüm yapımlarda da aynı özelliklerde gösterilmiştir. Bu karakter, beyaz renkte tüyleri bulunan kırmızı renkte bir cübbe giymesinin yanı sıra aynı malzemeye sahip olan kukuletasını da başından eksik etmemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ