Ürpertici Tünel ve Geçitler

  • 23 Kasım 2015
  • 1.837 kez görüntülendi.
Ürpertici Tünel ve Geçitler

İnsanlar tarih boyunca hep bir uğraş içerisinde oldular. Tarih boyunca saklanmak barınmak için çeşitli yapılar yaptılar. Geçmişten günümüze birçok gizli yapıt ve geçitler yapılmıştır. Bulunan korkutucu ve dehşet verici birçok farklı oda ve gizemli geçit vardır. Bilinen geçitlerden bazıları şu şekildedir;

Korku Odası; En ilginci sayılabilecek bu yapı zamanında misafirlerini odada öldürüp oluklardan aşağı işkence odasına atan katil işi bir yapıttır. Tahmini 200’ün üzerinde insanı öldürdüğü biliniyor. Yapının alt katında dolambaç ve tüneller olarak bulunur. Şikago Dünya Fuarı zamanında yapılmıştır.

Hindistan Ulusal Kütüphanesi; Bina yenileme dönemin ortaya çıkan çok büyük bir oda vardır. Bu odanın tahmini olarak isyancıların üstüne örüldüğü ya da zamanında hazine saklamak için kullanılıyor olabilirdi. Restorasyon sırasında tarihe öneme sahip olması gerekçesiyle bu duvarın yıkılmasına izin verilmedi bu yüzden halen daha içerisinde ne bulunduğu merak konusudur.dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-3

New York Metro İstasyonu; Dünyanın en büyük yeraltı treni istasyonudur. Bu yapının ilginç olmasının sebebi ise zamanın başkanı Roosevelt’in buradan bulunan Astoria oteline gizli bir geçit yaptırmasıdır. Kendisi için yaptırdığı bu tünelin amacı, kalabalıktan, gazetecilerden ve sorulardan kolayca kaçabilmek içindir.

Meksika / Amerika Uyuşturucu Tüneli; Amerika’ya uyuşturucu sevkiyatı için bir mutfağın gizli bölümünde kazılmış bir tüneldir. Tünel içerisinde hafif raylı sisteme benzer bir sistem ile çalışırdı. Meksikalı uyuşturucu kartellerinin en gelişmiş tüneliydi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google