Westeros’ta Neler Oldu? Game of Thrones Hakkında Teoriler

  • 06 Ekim 2016
  • 802 kez görüntülendi.
Westeros’ta Neler Oldu? Game of Thrones Hakkında Teoriler

Daha başlamasına 9 aya yakın bir süre olmasına rağmen üzerindeki merak bulutları hiç eksilmeyen Game of Thrones dizisi için yapımcılar yeni sezonda sadece 7 bölüm yayınlanacağını duyurdular.

– Bastard Jon aslında kim?
Bu konu aslında artık teori olmaktan çıktı diyebiliriz. Geçtiğimiz sezon sonunda Ned Stark’ın Tower of Joy’da kız kardeşi Lyanna’yı yeni doğum yapmış bir şekilde bulduğunu, fakat aile saadetine eremeden Lyanna’nın gözlerini kapattığını hepimiz biliyoruz. Sevgili babası Rhaeger Targaryen’ı tanıyamadan kendini dayısı Ned’in kollarında bulan Jon, acaba ateşten etkilenmediğini fark edecek mi? Bu konuya hiç değinilmemiş olması bazı hayranların Jon Snow’un Targeryan kanı taşıdığından şüphelenmesine sebep olsa da yeni sezon bizi aydınlatacak.

game-of-thrones

– Aile ilişkilerinden devam etmek gerekirse bir diğer teori Tyrion’un asıl kimliği. Bir çok izleyici Tyrion’un babasının Mad King olduğunu söylüyor. Hatta dizide Tyrion babasını öldürdüğünde, sen benim oğlum değilsin gibi bir söz söylemişti. Bu da teori sahiplerinin ortaya sunduğu kanıtlardan biri. Ayrıca Tyrion’un sarışın olma sebebini Targaryen genlerinden aldığını düşünenler var. Tyrion Lannister’ın bir Targaryen olmas ihtimali üç başlı ejderha kehanetini de doğru çıkarıyor. Böylece Deanerys ateşi, Jon Snow buzu ve Tyrion da şarkıyı temsil ediyor.

– Bran Stark, Game of Thrones içindeki birçok Brandan bir tanesi. Ama ya hepsi aynı Bran ise? Eğer Bran Stark geleceği düzeltmek adına geçmişi değiştirebiliyorsa Duvarı ören Bran’de kendisi olamaz mı? White Walker’ları görüp kendini duvar ustalığına vererek kuzeyi kurtarmış olma düşüncesi her ne kadar ilginç gelse de çocukluğunda en sevdiği hikayenin Duvar’ı ören Bran hakkında olması ve yükseklere tırmanma merakı bu teoriyi de listemize eklememizi sağlıyor.

– Çok konuşulan teorilerden biri de Arya’nın Water Dance öğretmeni Syrio Forel ile Faceless Men üstadı Jaqen H’ghar’ın aynı kişi olduğu yönünde. İkisinin de konuşma tarzı aynı ve ikisi de Arya’ya ölümcül bir kabiliyet katıyor. Ve ikisi de “The girl is not ready.” diyip duruyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google