21 Nisan Manisa Depremi

  • 21 Nisan 2017
  • 1.089 kez görüntülendi.
21 Nisan Manisa Depremi

21 Nisan Cuma günü saat 16:09 ‘da, merkez üssü Selendi olan 5.2 büyüklüğündeki deprem korkuttu.

20 Nisan Perşembe günü, Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde, “Akşam saatlerinde deprem olacağı” söylentisi, vatandaşları sokağa dökmüştü.

Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Tekin Aydın, “Deprem olacak” söylentisi üzerine vatandaşın tedirginlik yaşaması nedeniyle durumu kaymakamlık, belediye, polis ve Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerine bildirdi.

Bunun üzerine AFAD Manisa İl Müdürü Bekir Şen mahalleye beraberinde bir ekip ile gitti.

manisa-da-deprem-1 (600 x 447)

Şen, muhtar Aydın ve mahalle sakinleri ile görüşerek, “Bunun dedikodu ve söylentiden ibaret olduğunu ve inanılmaması gerektiğini” söyledi.

Muhtar Aydın, “Birileri evlerin kapılarını çalarak ‘gece deprem olacak’ demiş. Ardından vatandaşlar arasında yayılan söylenti mahallenin neredeyse tamamına yayıldı. Vatandaşların tedirginliği üzerine durumu ilgili yerlere bildirdim.” diye konuştu.

Bazı mahalle sakinleri de “Gece 22.00-22.30 saatlerinde deprem olacağını” duyduklarını, kulaktan kulağa dedikodunun hızla yayıldığını dile getirdiler.

Bugün, merkez üssü Manisa’nın Selendi ilçesinde gerçekleşen deprem, çevre il ve ilçelerden de hissedildi. Özellikle Kula, Salihli, Turgutlu, Uşak, Gediz, Simav, Pazarlar, Şaphane gibi Kütahya’nın ilçelerinde de hissedilen deprem, vatandaşlar arasında panik yarattı.

Henüz can ve mal kaybıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google