A4Tech X7 G800V Oyun Klavyesi

  • 31 Ekim 2016
  • 1.567 kez görüntülendi.
A4Tech X7 G800V Oyun Klavyesi

Kirlenmiş standart HP klavyemden ve yıllar önce kullanılmış olarak aldığım emektar Logitech MX 310 faremden sıkılmış olduğumdan olsa gerek oturdum, gecenin bir yarısı, durup dururken oyuncu klavyesi“Gamer ( ya da Gaming) Keyboard” ve oyuncu faresi “Gamer Mouse” araştırmaya başladım. İncelemeye duygusal(!) olarak kendime en yakın hissettiğim A4Tech ile başladım ve sanırım yine onunla bitireceğim.

Sonradan türeme bir piyasa olan gamer klavye ve gamer mouse piyasasında daha önce adını bile duymadığım çok sayıda üst düzey marka’nın varolduğunu farkettim (cahillik işte, af buyurun). Roccat, Razer,Steelseries bunlardan bazıları ve son derece pahalı, spesifik, iddialı, profesyonel ürünler üretiyorlar, Top 10 listelerinde başı çekiyorlar. Bir zamanlar her oyuncunun listesinde olan ve oyun ekipmanları konusunda köklü bir marka olmuş olan Microsoft Sidewinder artık piyasadan neredeyse silinmiş, hatırası kalmış. Herkesin bildiği Logitech ise yüzlerce çeşit ürünle yine her kesimden kullanıcıya olduğu gibi oyuncuların da dar gelirlisinden parasını nereye harcayacağını bilemeyen zenginine, acemisinden profesyoneline kadar tamamına hitap etmeyi başarmış. Zaten kasa, modifikasyon, soğutma konularında kaliteli ve spesifik ürünler üreten Cooler Master, Thermaltake, Zalman, Sharkoon gibi markalar da az sayıda ürünle de olsa oyuncu klavye-mouse piyasasında yerlerini almışlar. Ünlü anakart üreticisi Gigabyte’ın bile oyun klavye-fare’si var, nasıl olsa Çin’de taşeron üretici çok 🙂

a4-tech-x7-g800v-oyuncu-klavyesi-z

Joystick, uçuş gösterge panelleri, rudder, flight yoke gibi uçuş simulasyon ekipmanları konusunda tekel olmuş olan Saitek de, havacılık meraklısı sanal pilotların setlerini tamamlayacak güzel klavye ve mouselara sahip.
Bir de benim gönlümde ayrı bir yeri olan A4Tech markası var ki, işte hep bu marka yüzünden başladım bu klavye mouse inceleme faslına. Bu kadar ucuz olup da bu kadar sağlam ve işini iyini yapan başka bir marka ürün var mıdır piyasada bilmiyorum. Yıllarca hunharca kullanıp bir türlü kıramadığımız ve bozamadığımız A4Tech Gamepad ve toplu mouse’dan sonra, gittiğim her yerde ne zaman insanın canını sıkmadan çalışan, işini layıkıyle yapan bir mouse, klavye görsem markasının A4Tech olması bu sevgiyi perçinliyor. Bir de oyun oynamak için -zaten oyun oynamaya vaktimin olmadığını ve oyun için yaşımın epey ilerlediğini de hesaba katarsak- kıyıp da verebileceğimiz para miktarı sınırına bir tek A4Tech’in uyuyor olması, olaya ayrı bir duygusal boyut katıyor.

İncelemelerim esnasında bu duygusal boyuta uyan birkaç tane ürün çıktı karşıma. Bunlardan ilki A4Tech X7 serisinden G800V klavye. Fiyat çok uygun, hele bir de indirime denk gelirse süper. Kullananlar genel olarak memnun, havası, kalitesi, ağırlığı, hızı yerinde, kauçuk turuncu WASD ve ok tuşları mevcut. Herhalde klavye konusunda seçimim bu olacak. Kafama takılan noktalar ise klavyenin epey eski bir model olması (6 yıl önceki forumlarda tartışmaları mevcut ), bir de tuşların arka aydınlatması olmaması. Ama çok da önemli faktörler değil bunlar, herhalde klavye mouse sektörü akıllı telefon sektörü gibi değil, Apple, Samsung gibi senede iki model sürmüyorlar piyasaya :).
Mouse konusunda da ilk dikkatimi çeken ürün yine A4Tech BLOODY V7 MULTI-CORE GUN3 GAMING MOUSE oldu. Fiyat performans konusunda harika. A4Tech’in kendine özgü lens teknolojisi, camda, kürkün üstünde bile çalışabilmesi vs güzel özellikler. Tek kötü noktası extra ücrete tabi Core3 paketi. Çok da sorun değil. Şu ana bu ürünün kafamdaki rakibi, bir başka sitede indirimde olan Logitech G500, ve bir diğer sitede indirimde olan Logitech G9X. Aslında bu iki model Bloody’ye göre bir gömlek yukarıda ama muhtelif yaygın şikayetler Logitech’ten soğuttu beni. G500 yine eski ve kullananlara göre efsane bir ürün ancak yaygın olarak kısa sürede sol tuş çift tıklama sorunu oluşuyormuş. G9X daha yeni, onunda çıkarılıp takılan plastik kapakları yalama olup zıngır zıngır oynuyormuş. Fiyatları da zaten biraz daha yüksek. Ayrıca A4Tech hakkında Core3 paketi hariç bir teknik bir şikayet yok.

Ben eşşeğe altın semer aramaya devam ediyorum (Bilgisayarım 6 yıllık, oyun oynatacak hali kalmamış, ben oyuncu klavyesi – faresi almayı düşünüyorum

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google