Anıtkabir’e Çocuk Parkı Yapıldı

  • 24 Eylül 2016
  • 2.087 kez görüntülendi.
Anıtkabir’e Çocuk Parkı Yapıldı

Anıtkabir’e çocuk parkı yapılması, tüm ülkede tepkiyle karşılandı. Yapılan bu çirkince hareket, her kesimden tepki gördü.

Anıtkabir Komutanlığı’nın bir kargo şirketinin sponsorluğunda Anıtkabir’e koyduğu çocuk oyun parkı tartışma yarattı.

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ile Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Anıtkabir Komutanlığı yetkilileriyle görüştü. Candan, yetkililerin oyun parkının iyi niyetle yapıldığını, yanlış bir durum varsa Genelkurmay Başkanlığı’nca parkın kaldırılacağını söylediğini aktardı.

Candan, “Anıtkabir’e saygısızlık yapılmıştır. Anıtkabir plastik kaydırak alanı değildir. Anıtkabir, anı mekânıdır, saygı mekânıdır. Koruma Kurulu buna izin verdi mi? Suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Tepki gösterenlerden biri de Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu oldu. Twitter adresinden açıklama yapan Feyzioğlu, “Bir de plastik kamelya ve fıskiye yapsaydınız! Orası Anıtkabir! Mimarlık şaheseri. Bu çirkinlik kalkacak!” dedi. Tartışma yaratan park, 22 Nisan’da açıldı. Vatandaşların ‘Anıtkabir’i ziyaretleri sırasında çocukların çabuk sıkıldıkları, ebeveynleri rahat bırakmadıkları’ için oyun parkı talebini Anıtkabir Komutanlığı’na ilettikleri belirtildi.

Bizler de bir an önce yapılan bu çirkince hareketin düzeltilmesini bekliyoruz. Çocuk parkı yapılarak, oradaki hatıraya büyük bir yanlış yapılmıştır. Yapılanın çocuk parkı olması ise oldukça zekice bir hareket. Buna karşı çıkanların çocuk sevgisi sorgulanacak ve olay başka yerlere çekilecek. Umarız bu tür tartışmalar yapılmadan, bu çirkinlik düzeltilir. Bizlerin çocuk sevgisi sorgulanmasın. Bu olayın çocuk sevgisi ile alakası yok. Oraya gelen çocuklar bile oyun oynamaya değil, Ata’mızın mezarını ziyarete geliyor. Bunu kimse aklından çıkarmasın.

Uğur Dündar’ın konuyla ilgili eleştirisini izlemek için :

Kaynak : Hürriyet

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ