Balondan Abajur Yapımı

  • 04 Aralık 2015
  • 2.339 kez görüntülendi.
Balondan Abajur Yapımı

Balon ile farklı tasarımlar yapmak mümkündür. Çok eğlenceli olan balon tasarımları ile birbirinden güzel abajurlar yapabilir ve bu şekilde oldukça eğlenceli tasarımlara imza atabilirsiniz. İlk duyduğunuz zaman kulağa biraz garip gelebilir ancak oldukça kolay ve eğlenceli bir uygulama olduğu için her anınızda rahatlıkla kullanabilir ve evde çocuklarınızla dahi yaparak onların el becerilerinin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Balondan abajur yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler balon tutkal ip ve isteğe göre dışını süslemek için çeşitli taşlar ve aksesuarlar olarak ifade edilebilir. Yapımı oldukça basittir. Herhangi bir yardım almadan kolaylıkla yapabilirsiniz. Bununla birlikte sade olan dekorasyonlarınızı hareketli bir hale getirebilir ve eğlenceli bir sistem oluşturabilirsiniz. Evinizin her odasında yapacağınız tasarımlara göre rahatlıkla kullanabilirsiniz. İstediğiniz şekli vermekte özgür olmakla birlikte bu esnada hayal gücünüzü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Balondan abajur yapabilmek için öncelikle balonu şişirerek normal boyutlara getirmek gerekmektedir. Bununla birlikte kalın ipleri tutkal dolu bir kasenin içerisine batırarak kurumadan henüz yumuşak ve ıslakken balonun etrafına istediğiniz şekilleri vererek istediğiniz yoğunlukta dolamanız gerekmektedir. Daha az aralıklar ile yaptığınız takdirde ışığı daha iyi bir şekilde yansıtabilir. Bununla birlikte balondan abajur yaparken alt ve üst kısımları daha geniş bırakarak ampulün ve gerekli malzemelerin geçmesi sağlanabilir. Daha sonra balon ve tutkallı iplerin kurumasını bekleyerek kuruduğundan emin olduktan sonra balonu patlatarak dış kısımdaki iskeleti elde edebilir ve dışını istediğiniz gibi süsleyerek kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google