Belgelendirme ve Muayene

  • 08 Kasım 2018
  • 138 kez görüntülendi.
Belgelendirme ve Muayene

İşletmelerin özellikle ihracat yönünde faaliyetler varsa, sadece yurt genelinde devlet tarafından uyulmuş standartlara uyması yeterli olmaz. Firma, belgelendirme açısından uluslararası standartlara uygun faaliyetlerde olduğunu göstermesi gerekir. Bağımsız denetim firmaları tarafından sahip olacağı belgelendirme ile rekabet edeceği pazarda tutunma şansını elde eder. İster mal ister hizmet üretin sahip olacağınız ve bazen zorunluluk olan belgelendirme sayesinde daha geniş bir pazar alanına ulaşmaya başlayabilirsiniz.

Bir firmanın belgelendirme sürecine girmesi için uluslararası standartlara uygun olarak çalışma gerçekleştiğini denetim, gözetim altına alması gerekir. Türcert gibi uzman ekibe sahip firmalar ile bu süreç işletilmektedir. Uluslararası faaliyet gösteriyorsanız muayene, periyodik denetim, test ve sertifikasyon hizmetleri için bu firmalar ile çalışıp süreci hızlandırabilirsiniz. Bu sayede kısa adı iso belgesi olarak bilinen Uluslararası Standartlık Örgütü belgelerine sahip olmanız kolaylaşır. Firmanız için gerekli olabilecek ISO belgesi türleri belirlenir, firmanızda yapmanız gereken değişimler sizin için detaylı biçimde raporlanır, eksikliklerini belirlenerek iyileştirme için neler yapılması ve uluslararası standartlara uymanız için hangi çalışmalara yöneleceğiniz konusunda size yol haritasıyla gösterilir. Zaman içerisinde yapılacak denetimlerde, muayene işlemlerinde firmanın süreçte başarılı olması için detaylı çalışmalar Türcert gibi firmalarca sonuçlandırılır.

Türcert; kalite yönetim sistemlerinden gıda güvenliğine,  ekolojik ürün sertifikasyonundan muayene kuruluşu olarak firmaların iş ekipmanlarının muayenesine kadar farklı konularda hizmet vermektedir. Türkiye’de gerçekleştirdiği muayene hizmetleri ile uluslararası gözetim hizmetlerinde Türkiye firmaları için güven markası oluşturmayı başarmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ