Diyet Yemekleri Tarifi

  • 24 Eylül 2016
  • 818 kez görüntülendi.
Diyet Yemekleri Tarifi

Eğer sizlerde fazla kilolarınızdan şikâyetçiyseniz ve en kısa sürede kilo vermek istiyorsanız hemen kendinize ilk olarak bir diyet listesi hazırlamalı ve içine de diyet yemekleri tarifini koyarak daha düzenli ve muntazam bir şekilde devam etmelisiniz. Bunun için elbette sizlerin bakacağı ilk öncelik yemeklerin kalorisi olacaktır. Yani bazen çok masum gibi görünen bir yemek aslında tam bir kilo verme düşmanı olabilir. Bu yemeklere örnek vermek gerekirse tüm kızartmaları bu ürün aralığına koyabiliriz. Aynı zamanda işlenmiş yiyeceklerin tümü de neredeyse kalori dolu oranlar ile sunulmaktadır.

Diyet Yemekleri Tarifi

Bu sebeple sizler diyet yemek tarifleri hazırlarken daha çok evde yapabileceğiniz tariflere yönelmelisiniz. Örneğin diyet tariflerinin içinde en başta kahvaltınız tam teşekkürlü olmalı. İşlenmiş yiyeceklerden uzak durarak yumurtanızı, peynirinizi, domates ve salatalıklarınızı dilediğiniz gibi yiyebilirsiniz. Aynı zamanda sabah kahvaltısı olsa dahi mutlaka ekmekten uzak durunuz. Bana bir nevi Karatay diyeti de diyebiliriz. Bu kahvaltı tarifleri ve kalorileri kitabında da yer almaktadır.

Sizler tariflerinizi seçerek hem lezzeti hem de az kalori olan bir yemek tercih edebilirsiniz. Örneğin yoğurtlu karnabahar oldukça uygun bir seçenek olabilir. Hem yoğurt oldukça faydalı ve diyet döneminde yağ yakmanızı hızlandıran bir besin hem de karnabahar çok az kalori hesabı ile sizler rahatça sunulabilecek gıdaların başında yer alır. Her yemeğin tarifleri ve kalorilerini hesaplamak için ürünlerin tek tek kalorisine de bakıp ortalama bir rakam elde edebilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ