Girilmesi Yasak ve Gizemli 10 Yer

  • 27 Kasım 2015
  • 1.649 kez görüntülendi.
Girilmesi Yasak ve Gizemli 10 Yer

Dünya üzerinde herkes görmedik, gitmedik yer bırakmak istemez. Bir gün böyle bir imkân çıkarsa dünyada gitmedik yer bırakmak istemeyiz. Ama bu listedeki yerler imkân sunulsa da gidilemeyecek görülemeyecek türden yerler. İşte dünya üzerindeki yasaklı ve gizemli 5 yer;

Mezhgorye; Rusya’da bulunun küçük bir kasabadır. Bu kasabaya kimse girememektedir. Kasaba halkının kasaba yakınında bulunan Yamantaw dağında gizli işler yaptığına inanılıyor. Kasabadan tarihsel bir geçmişi de bulunmamaktadır, 1974 yılında kurulmuştur. Yamantaw dağında Amerika destekli nükleer tesisin bulunduğu tahmin ediliyor.

Moskova – Metro 2; Stalin zamanında inşa edildiği söylenmektedir. Gazetecilerin belirttiğine göre istasyonun varlığı Gizli servis ve Metro yönetimi tarafından ne onaylanmış ne de reddedilmiştir. Dedikodulara göre günlük kullanılan metrodan daha uzun olduğudur. Varlığı kanıtlanamamış olması orayı ziyaret etmeyi de zorlaştırıyor.51

51. Bölge; Amerikanın Nevada bölgesinde bulunan askeri bir üsttür. Üsttün silah ve uçaklarda yapılan testler için kullanıldığı söylenmektedir. Bu bölgenin girişi tamamen, kesinlikle yasaktır. Söylentilere göre bölgede UFO’larla ilgili araştırmalar yapılıyor.

39. Şube; Kuzey Kore’nin en gizli yapılarından biridir. Kurucu Kim II-Sung öldükten sonra başa geçen oğlu ve ailesinin paralarının konrtolünü sağlamak için kurulmuş bir kuruluştur. Söylentilere göre burada İşviçre’den para transferi ve sahtecilik yapılmaktaymış. Kuzey Kore üstüne atılan bu iddiaların tamamını reddetmiş olsa da şubeye giriş tamamen yasaktır.

RAF Menwith Tepesi; İngiliz Ordusuna ait bölgedir. Dünya üzerinde bulunan en büyük elektronik izleme istasyonudur. İstasyon içerisinde Amerika’ya ait uydu bulunmaktadır. Zamanında Sovyetler Birliğini izlemek için kurulmuş olan bu bölge şuan, terörist saldırılarını izlemek için kullanılmaktadır. Bu bölgeye giriş kesinlikle yasaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google