İzmir pilav tavuk

  • 26 Mayıs 2018
  • 252 kez görüntülendi.
İzmir pilav tavuk

İzmir’de kültürün farklı bir göstergesi olan ve vazgeçilmez tatlardan birisi olarak kabul edilen lokma eski bir Türk tatlısı olarak bilinir. Tatlı diyoruz ancak bazı yörelerde şerbetsiz ve peynirle de ikram edildiğini biliyoruz. Firmamız İzmir lokma döktürme ihtiyacınız halinde iletişime geçmeniz durumunda size belirttiğiniz kişi sayısına göre hazırlayacaktır. Lokma lezzetli bir Osmanlı yiyeceği olarak bilinir. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış ve özellikle İzmir halkı için de çok önemlidir. İzmir’ e gittiğiniz de neredeyse her köşe başında bulabilmeniz mümkün olacaktır. İzmir lokma için kesinlikle tercih edilmesi gereken ilk şehir diyebiliriz.

Lokmanın dökülmesinin birkaç önemli nedeni vardır. Nedensiz yere de yenilebileceği gibi aşağıdaki nedenlerden dolayı da tercih edilebilmektedir.

Örneğin bir yakınınız vefat etmişse bu durumda yakınlarınıza ve ziyaretinize gelenlere hayrınıza lokma dağıtabilirsiniz. Bunun yanı sıra mevlitlerinizde lokma döktürebilirsiniz. Önemli günler saymakla bitmez örneğin söz, nişan ve sünnet gibi keyifli cemiyetlerinizde lokma döktürebilirsiniz. Firmamız tüm bunların yanı sıra İzmir pilav tavuk konusunda da hizmet vermektedir. Bizimle http://www.izmirlokmaizmir.com/ adresinden iletişime geçmeniz durumunda istediğiniz kişi sayısı kadar lokma dökülebilmektedir. Firmamız lokma dökümü sırasında titizlikle çalışarak lezzetli bir şekilde olması sağlanmış olacaktır. Hatta İzmir’ e ziyaret için geldiğiniz de ya da buradan geçerken yolunuzun üzerinden lokma alabilir ve ağız tadınızı da lezzetlendirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google