Konya Korku Evi

  • 12 Kasım 2018
  • 143 kez görüntülendi.
Konya Korku Evi

Eğlenme yöntemleri arasında değişik bir yol olarak korku evleri dikkat çekiyor. Korku ile gerilimi birleştirerek keyifli anlar, korku evi içerisinde geçirilebiliyor. Bazıları korku evi kavramının ilk Amerika’da ortaya çıktığını düşünse dahi ilk 2008 yılında Japonya’da Takao Kato tarafından yapılmış. Bu oyunda amaç,  Japonya’daki Kyoto şehrinde evden kaçışı gerçekleştirmek olarak ifade edilebilir. İlk yaygınlaştığı yer Singapur ve 2011 yılında Avrupa’da ve 2012 yılında da Amerika’da kullanılmaya başlanıyor. Evden kaçış ile başlasa bile bu oyunların üzerine zamanla korku ve gerilim unsurları eklenerek korku evi haline dönüştürülüyor.

Bu eğlence sektöründe artık Konya korku evi gibi Türkiye’nin farklı kentlerinde hizmet vermekte olan korku evleri bulunuyor. Konya korku evi diğer korku evlerinde olduğu gibi korku ile heyecanı en üst düzeyde yaşamanız için özel bir şekilde dizayn edilmiştir. Oluşturulan bu evde bölümlenmiş odalar bulunuyor ve bu odaların birbirlerine kilitli kapılarla bağlantıları var. Korku evi yapısında tüm Türkiye genelinde 2014 yılında evden kaçış oyunu ile başlayıp, 2015 yılında korku evi oyun alınan giriş yapan, pek çok şehirde 83 oyunda tecrübe sahibi olan, 6 adet oyunda da kurulum ve oynatılma aşamasını yöneten bir ekip bulunuyor. Tecrübesi ile şimdilerde cinnet korku evi seçeneğini ziyaretçilerine yansıtıyor.

Ziyarette bulunabileceğiniz Konya korku evi içinde, korku ve heyecan dolu anları geçirebilirsiniz. Cinnet korku evi de denmekte olan bu alanda hapishane hücresi, tımarhane gibi korku verecek bölümleri görüyorsunuz. Oyunun tüm aşamaları bu ilginç ve cinnet korku evi denilen alanda geçiyor. Cinnet korku evi hakkında daha detaylı bilgi almak için kaynak olarak http://konyadakorkuevi.com/ adresinden bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ