Muayene

  • 09 Kasım 2018
  • 151 kez görüntülendi.
Muayene

İşletmelerin yaşamlarını sürdürmek için kar amacına yönelik faaliyetler yaparlar. Ancak bu faaliyetler için her işletmeye yönelik, belli uyulması gereken standartlar da bulunur. Devlet tarafından yada ilgili ticaret odaları tarafından önerilerek kabul edilmiş bu kuralların, zaman zaman denetlemeleri de ilgili kurumlarca yapılabilmektedir. Bu nedenle bu uyulması zorunlu kurallara yada bir başka ifade ile içtihatlara, işletmelerin hazır olması gereklidir. Büyük yada küçük tüm işlemlerin bu muayene işlemlerine hazır olması, işletmenin uzun ömürlü faaliyetlerini sürdürmesi için hayati önem taşır.

TürCert her boyuttaki işletmenin zaman içerisinde değişebilecek içtihatlara hazır olması için muayene, periyodik kontrol, laboratuvar ve denetim aşamalarında destek veriyor. İşletmeler değişen durumlara yapılacak periyodik kontrol işlemleri ile daha hazır ve eksiksiz hale geliyor. Yapılan periyodik kontrol işlemleri esnasında işletme faaliyet alanına bağlı olarak; muayene, laboratuvar, denetim işlemlerini ilgili yasal düzenlemeleri dikkate alınarak işlemler gerçekleştirilir. Yapılması tüm işlemler sırasında buna ek olarak yerli ve yabancı kuruluşlarca yayınlanan standartlar da gözden geçirilerek çalışma yürütülmektedir. Yapılan periyodik kontrol işlemlerinde  yapılacak tüm test, ölçüm, analiz ve kontrol yöntemlerinde bun standartlar dikkate alınmaktadır.

TürCert gibi kurumların periyodik muayene işlemleri sayesinde devlet tarafından ve çalıştığınız sektör tarafından kabul görmüş olan standartlara kolayca ulaşabiliyorsunuz. Yapılan tüm periyodik muayene ve denetimler sayesinde iş yerleri için iş sağlığı ve güvenliği standartları yukarıya çekiliyor. Bu aynı zamanda çalışanların daha motivasyonlu çalışmasının da önünü açıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ