Şişme Mont Giyimine Dair Püf Noktalar

  • 09 Ekim 2016
  • 2.917 kez görüntülendi.
Şişme Mont Giyimine Dair Püf Noktalar

Kış aylarının sık kullanılan parçalarından biri de şüphesiz ki şişme montlardır. Diğer pek çok türüne nazaran çok daha sıcak tutması ve yağmur geçirmeme özelliği ile kendisine oldukça minnettar olduğumuz bir parça. Diğer bir ismi “Puf Manto” olan şişme montlar; çoğunlukla sportif ve konforlu bir görünüm sunmaktalar. Fakat asıl teması şıklık ve iddia üzerine olan tasarımları yok değil elbette.

Geride bırakmış olduğumuz birkaç sene içerisinde her ne kadar kaşe montlar ve deri ceketler yükselişe geçer bir grafik çiziyor olsa da; şişme montların kış aylarında edinmiş olduğu yerin kolay kolay sarsılamayacağını düşünüyoruz.

Satın aldığınıza pişman olmayacağınız bir şişme mont seçiminde ise, birkaç noktaya hassasiyet göstermelisiniz. Mesela bu tip montlar üç adet uzunluk boyutundadır. Kısa olanları çok daha rahat ve sportif modelleridir. Diz üstü modelleri ise bir tık daha ağır ve şık görünüm için ideal tercih. Fakat diz altında biten tasarımlar için belirtebileceğim tek bir tane dahi olumlu ifadem yok. Zira bu tür montlar zarafetten bir hayli uzak ve hantal bir görünüm sunuyorlar.

Ve gelelim şişme montları nasıl kombin etmemiz gerektiğine. Şişme mont kullanımı genellikle günlük ve sportif stillerde popüler olarak kullanıldığından dolayı; kombin aşaması çok meşakkatli değil. Dikkat etmeniz gereken tek nokta; monttan dolayı üst kısmınızın bir hayli şişkin ve kabarık göründüğü. Dolayısıyla yapmanız gereken şey; alt kısım için seçeceğiniz dar parçalarla bu durumu dengelemeniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google