Vajinismus

  • 15 Ağustos 2020
  • 51 kez görüntülendi.
Vajinismus

Çocuk aldırma ve gebelik sonlandırma olarak bilinen kürtaj, istenmeyen hamilelik, gebeliğin annenin hayatında tehlike oluşturması, bebekte sakatlık gibi durumlarından dolayı yapılmaktadır. Gebelik sonlandırma işlemi enfeksiyon ve kanama riski taşırır. Üreme organınız zarar görebilir. Bu nedenle her sağlık kuruluşuna gitmeden önce mutlaka araştırma yapmalısınız. Kadın doğum uzmanımız tarafından yapılan bu işlem, eğitimli ve başarılı doktorumuz Op. Dr. Banu Akçal tarafından yapıldığında çok daha güvenilir ve sağlıklı sonuçlar almanızı sağlar.

Kadınlarda sık sık görülen ve cinsel işlev bozukluğu olan vajinismus, her 50 kadının birinde gözükmektedir. Kadının cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen, ilişki sırasında istemsiz olarak kasılması anlamındadır. Kadınlarda cinsel isteksizlik, öz güven eksikliği hatta korkuya bağlı eşinden uzaklaşma ve boşanmaya kadar ciddi durumlara sebebiyet verebilir. Daha çok psikolojik olarak adlandırılan bir durumdur. Op. Dr. Banu Akçal sayesinde tamamen güven ilkesine bağlı olarak hastalarına sıcak ve içten tavırları sayesinde bu sorunu %100’e kadar çözebilmektedir.

Toplumda tamamen baskı yaratan ve birçok problemlerin yaşanmasına sebep olan kızlık zarı, ilk ilişki sırasında kan geleceği düşüncesiyle büyük önem taşımaktadır. Bilinenin aksine kızlık zarı anne karnında oluşmaya başlar ve bebeklik, çocukluk dönemlerde vajina içerisine mikrop girmesine engel olarak enjeksiyonu önler.

İlişki sırasında kanama gelmeye bilir, zar esnek olabilir veya hiç olmaya bilir. Toplumda namus ve bekaret kavramını oluşturan bu düşünce yüzünden birçok kadının öldürüldüğü, şiddete ve baskıya hatta işkencelere bile maruz kaldığı bilinmektedir. Bu gibi hayati konular sebebiyle kadınların, kızlık zarı dikimi yaptırarak bu psikolojiyi yenmeleri sağlanabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google